Noc bibliotek w Sławnie

Noc bibliotek w Sławnie
15.10.2020

W miniony piątek (9 października)  Gminna Biblioteka Publiczna w Sławnie po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek. Tegoroczna  edycja odbyła się pod hasłem „Klimat na Czytanie”. Bo to  dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji i rozrywki.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Beata Szlęzak, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Mariusz Śmigiel, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. i H. Ossowskich w Kunicach Beata Chrustowicz oraz  harcerze z 11 Zielonego Szczepu Harcerskiego „Impares” im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Wieczór rozpoczął się spotkaniem z redaktorem Jackiem Lombarskim, autorem książki „Major Hubal –Fakty, legendy i mity”.

Jacek Lombarski, to radomski dziennikarz, autor wielu publikacji z zakresu historii najnowszej. Od kilkunastu lat poszukuje śladów Hubala i Hubalczyków, jest inicjatorem i autorem scenariuszy licznych wystaw z walk okresu II wojny światowej na ziemi radomskiej.

Podczas spotkaniu autor omówił ciekawe wydarzenia z życia majora Henryka Dobrzańskiego oraz zaprezentował zdjęcia. Publiczność miała również okazję obejrzeć repliki medali którymi odznaczony został major Dobrzański.

Miłym akcentem wieczoru był występ utalentowanego muzycznie Kuby Jędrzejewskiego, absolwenta PSP im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach, który zaśpiewał m.in. pieśń „Hubalową legendę" .                                            Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek i otrzymania dedykacji. Całość imprezy zakończyła się  słodkim poczęstunkiem.

Ze względu na sytuację epidemiczną i zagrożenie Covid-19, spotkanie było realizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

 

October 2020

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Ostrzeżenia meteorologiczne
banner parafie
Przerwy w dostawie wody
Koronawirus
ASF
Spis rolny
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Lokalna grupa działania
EuroRenoma
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Łódzkie atrakcje
Nardkalk
BLISKO
banner ŚDM
Monografia
Wybory Prezydenta RP 2020
Informator Gminy Sławno
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku