ĆWICZENIE EWAKUACYJNE

ĆWICZENIE EWAKUACYJNE
12.08.2021

W dniu 11 sierpnia 2021 roku w Sławnie przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z budynku Urzędu Gminy. Ćwiczenie przeprowadzone było w oparciu o fikcyjną sytuację wystąpienia pożaru wewnątrz budynku na II piętrze, który wymagał uruchomienia i przeprowadzenia natychmiastowej ewakuacji personelu i klientów nie tylko Urzędu ale także Ośrodka Zdrowia, Banku Spółdzielczego, Poczty, jednostek organizacyjnych Urzędu.

Całość ćwiczenia koordynował Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej kapitan Grzegorz Krakała. W ćwiczeniach brali udział strażacy z jednostki OSP w Prymusowej Woli, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Sławnie druh Jarosław Krawczyk.

Celem ćwiczenia było podniesienie sprawności funkcjonowania Urzędu Gminy w Sławnie podczas wykonywania zadań w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego i ewakuacji obiektu. Zasadniczym celem ćwiczenia było praktyczne przetrenowanie warunków i sposobów ewakuacji osób z budynku w sytuacji wystąpienia pożaru niemożliwego do ugaszenia przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego, co uzasadniało konieczność ewakuacji osób.

Ćwiczenia przebiegały sprawnie, pomieszczenia zostały odpowiednio zabezpieczone, strażacy ochotniczy sprawnie wypełniali zadania podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczej.

 

 

 

Grudzień 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Koronawirus
Ostrzeżenia meteorologiczne
Przerwy w dostawie wody
Programy Unijne
Programy Krajowe
Lokalna grupa działania
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Monografia
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku