Ogólnopolski Wyścig Przełajowy Cyclocross Sławno oraz Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kolarstwie przełajowym

10.01.2023

W niedzielę 8 stycznia 2023 roku w Sławnie odbył się Ogólnopolski Wyścig Przełajowy Cyclocross Sławno oraz Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kolarstwie przełajowym. Wydarzenie patronatem honorowym objął Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom nagród którymi była Kopalnia Grudzeń Las Sp. z o.o. na czele z Prezesem Józefem Wędzonką oraz Hotel Podklasztorze reprezentowany przez Dyrektora Radosława Groblewskiego.

Swoją obecnością zawody w Sławnie zaszczycili między innymi władze Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi na czele z prezesem Arkadiuszem Jałowskim, Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy Sławno gościliśmy również ekipę telewizyjną TVP3 Łódź.

Zawody odbyły się na terenie kompleksu rekreacyjno - sportowego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławnie, a trasa została wytyczona i przygotowana przez zawodników oraz trenera klubu LKK LUKS Sławno. Na zawodach pojawili się zawodnicy wszystkich wiodących klubów z województwa łódzkiego, jak również zawodnicy między innymi z Warszawy, Torunia, Białegostoku, Częstochowy, Kielc oraz wielu innych odległych zakątków kraju.

Kolarze ze Sławna wielokrotnie stawali na podium wyścigów w swoich kategoriach. W elicie kobiet Marta Turoboś pełniąca jednocześnie rolę dyrektora wyścigu zajęła doskonałe trzecie miejsce. W elicie mężczyzn na czwartym miejscu finiszował trener klubu LKK LUKS Sławno Przemysław Gierczak. W gronie juniorek Mistrzynią Województwa została Katarzyna Jedynak. Najlepszym juniorem młodszym Województwa Łódzkiego został Adam Sapieja. Jego rezultat powtórzyli w młodzikach Kacper Kopacz, a w żakach Albert Klatka. Brązowe medale zdobyli Hanna Przybylska w żaczkach oraz Aleksander Pawlik w żakach. Pozostali zawodnicy LKK LUKS Sławno plasowali się tuż za podium.

Nagrody dla najlepszych wręczali Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, Zastępca Wójta Beata Szlęzak, Sekretarz Gminy Andrzej Mazur, Skarbnik Gminy Sławno Mirosława Śmigiel oraz dyrektorzy szkół z terenu Gminy Sławno.

Po niezwykle pozytywnych opiniach uczestników Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski zapowiedział chęć organizacji Pucharu Polski w sezonie 2023/2024 oraz starań o przyznanie praw do organizacji Mistrzostw Polski w sezonie 2024/2025.

Za organizację imprezy odpowiedzialny był klub LKK LUKS Sławno na czele z prezesem Zbigniewem Gierczakiem.