NOWE MIEJSCE INTEGRACJI W GMINIE SŁAWNO

NOWE MIEJSCE INTEGRACJI W GMINIE SŁAWNO
21.09.2020

W minioną niedziele 20 września br. w słonecznej scenerii w miejscowości Zachorzów odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Integracji Społecznej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zachorzowie wystąpiła z inicjatywą i prośbą o zagospodarowanie przestrzeni, która będzie stanowić miejsce spotkań lokalnej społeczności. I tak powstał projekt pn. „Utworzenie centrum integracji społecznej w Zachorzowie” ma na celu rozwinięcie infrastruktury do rekreacji i wypoczynku oraz poprawę jakości życia lokalnej społeczności, poprzez utworzenie miejsca spotkań do rekreacji i wypoczynku.

W ramach projektu wybudowano altanę i obiekty małej architektury: orbitrek, ścianę sześciokątną, urządzenie sprawnościowe dla dzieci, bujaki i kosze na śmieci oraz zorganizowano spotkanie integracyjne.

Uroczystego otwarcia centrum dokonali: Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, Z-ca Wójta Beata Szlęzak, Sekretarz Gminy Andrzej Mazur, Emerytowany Sekretarz Gminy Zbigniew Wilk, Prezes OSP Zachorzów Rafał Stępień, Radni Rady Gminy Sławno Stanisław Zdulski, Piotr Biskup oraz Piotr Cieślikiewicz, Sołtys wsi Zachorzów Magdalena Biskup i Zachorzów Kol. Anna Panfil.

Poświęcenia nowo powstałego centrum integracji dokonał ks. Jerzy Wojnarski proboszcz parafii p.w. św. Michała Archanioła w Zachorzowie. Wielką niespodzianką dla uczestników były przygotowane przez miejscowe gospodynie przepyszne potrawy, które kusiły nie tylko wspaniałymi zapachami, ale również piękną dekoracją.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach działania19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

 

 

Grudzień 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Koronawirus
Ostrzeżenia meteorologiczne
Przerwy w dostawie wody
Programy Unijne
Programy Krajowe
Lokalna grupa działania
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Monografia
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku