SPOTKANIE Z UCHODŹCAMI Z UKRAINY

SPOTKANIE Z UCHODŹCAMI Z UKRAINY
22.03.2022

W czwartek 17 marca w domu ludowym w Gawronach, odbyło się spotkanie informacyjne z obywatelami Ukrainy, którzy obecnie przebywają na terenie gminy Sławno oraz z rodzinami, które przyjęły ich do swoich domów. Wszystkich zebranych przywitał Wójt Gminy Tadeusz Wojciechowski.

Kwestie związane z pobytem uchodźców z Ukrainy w Polsce przedstawił Andrzej Mazur Sekretarz Gminy. Beata Szlęzak Zastępca Wójta omówiła zasady przyjęcia dzieci do szkół na terenie gminy natomiast informacji o danych osobowych obywateli Ukrainy w związku z nadaniem numeru PESEL przekazała Dorota Mazur Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Iwona Włodarczyk kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej poinformowała o świadczeniach socjalnych, jakie przysługują uchodźcom oraz omówiła wnioski o wypłatę świadczeń z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Informacje na temat ubezpieczeń społecznych przedstawił kierownik oddziału ZUS Opoczno Zenon Zalewski, natomiast zasady bezpieczeństwa przybliżył funkcjonariusz Komisariatu Policji w Paradyżu.

W spotkanu uczestniczyli również: Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż Piotr Tokarski, Przewodniczący Komisji Samorządu i Porządku Publicznego Rady Gminy Grzegorz Mikucki, Przewodniczacy Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Rady Gminy Mariusz Śmigiel, Skarbnik Gminy Mirosława Śmigiel oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy Sławno.

Szczególne podziękowania przekazujemy pani Marynie Gorobets - Rezydent UE, Dyrektor Eksport Wschód w Ceramice Paradyż, która pomogła w tłumaczeniu informacji przekazywanych obywatelom Ukrainy.

Na spotkaniu wszystkie ukraińskie rodziny otrzymały materiały informacyjne w wersji papierowej w języku ukraińskim oraz polskim. Dla małych uczestników spotkania czekał stół pełen zdrowych smakołyków, gier planszowych i pluszowych misiów, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Dziękujemy mieszkańcom Gminy za przekazane dary.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

Sierpień 2022

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Koronawirus
Ostrzeżenia meteorologiczne
Przerwy w dostawie wody
Programy Unijne
Programy Krajowe
Lokalna grupa działania
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Monografia
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku