W dniach 10-16 września br. odbywa się w Polsce międzynarodowa konferencja The International Fossil Coral and Reef Society (IFCRS). Konferencje IFCRS są najważniejszym światowym forum uczonych badających kopalne koralowce i rafy w kontekście zmian klimatu oraz ewolucji ich bioróżnorodności.
W niedzielę 10 września podczas kilkudniowej międzynarodowej konferencji Gmina Sławno gościła na Geoparku Owadów ? Brzezinki i w kamieniołomie wapienia Nordkalk naukowców z 16 krajów świata (Hiszpanii, Francji, Australii, Niemiec, Chin, Włoch, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Belgii, Czech, Jamajki, USA, Izraela, Ukrainy, i Polski).
Organizatorem konferencji był Instytut Paleobiologii PAN, Gmina Sławno oraz Gminy Ośrodek Kultury w Sławnie. Było to spotkanie naukowców badających kopalne koralowce i rafy w kontekście zmian klimatu skupiające się na badaniach koralowców z głębokich środowisk morskich, które mogą być schronieniem w razie wymarcia płytkowodnych raf. Polskie kopalne rafy mezofotyczne są unikalnym obiektem badawczym na świecie.
W geoparku Owadów-Brzezinki wszystkich uczestników konferencji przywitali Tadeusz Wojciechowski Wójt Gminy Sławno, Beata Szlęzak Zastępca Wójta, Stanisław Zdulski Przewodniczący Rady Gminy Sławno oraz Radni Rady Gminy Sławno. Po części oficjalnej poprowadzonej przez prof. Błażeja Błażejewskiego na uczestników spotkania czekały tradycyjne staropolskie potrawy przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Psarach i Kozeninie. Swym występem spotkanie uświetnił występ zespołu Folklorystycznego ?Słowiki ze Sławna?.